Indulona: Jsme tradiční značkou, ne staromódní
Značka Indulona prošla rebrandingem, kterým si chce své místo u spotřebitelů ještě více utvrdit.
Indulona, značka, která je na trhu od roku 1948, letos prošla výrazným rebrandingem. Ten předchozí přitom proběhl už před mnoha lety. „Indulona je tradiční produkt, ale ne staromódní, a proto se rozhodla zabalit své produkty do nového obalu,“ vysvětluje důvody změny vysvětluje důvody změny Richard Král ze Saneca Pharmaceuticals.
Dosavadní design byl podle ní poměrně zastaralý a značku a výrobky adekvátně nereprezentoval. Tuby krémů byly příliš vysoké, nestabilní, a tím pádem nepraktické. Nový design obalů tak má vyjádřit modernost i praktičnost.
Rebrandingem chce značka zdůraznit především všestrannost, kterou Indulona poskytuje. „Krémy na ruce Indulona poskytují pět účinků – všechny krémy v nabízeném produktovém portfoliu zabraňují vysušování, do hloubky vyživují, ruce chrání, dodávají hebkost a regenerují,“ vyjmenovává Richard Král. Právě na všestrannost se zaměřuje i aktuální nadlinková kampaň značky, která je od konce července k vidění v televizi, na internetu, v tisku a v místě prodeje. Její kreativní koncept pochází z dílny agentury Leo Burnett ve spolupráci s Profit Booster, která rebranding pro společnost Saneca Pharmaceuticals z velké míry zajišťovala.
Značce Induloně se přitom dlouhodobě na českém trhu vede. „Na našem trhu je to dobře etablovaná značka. Je tady už více než 65 let a za tu dobu prošla zkouškou několika generací. Snad za všechno mluví fakt, že je to nejpoužívanější krém na ruce u nás a oblibují si ho všechny věkové kategorie,“ dodává Král s tím, že doufá, že novým designem si značka své místo u spotřebitelů posílí, případně osloví i nové zákazníky.
Indulona byla poprvé vyrobena v Hlohovci na Slovensku, kde tým českých a slovenských dermatologů vyvinul recepturu na krém na suché ruce. Název značky je odvozen od slova industrializace, která v poválečném Československu probíhala. Krém ostatně vznikl na státní zakázku, která tím chtěla vyřešit dermatologické problémy dělníků v továrnách. O deset let později vznikla tzv. modrá Indulona, která se vyrábí dodnes. Po revoluci přibyly další varianty, například Indulona měsíčková či olivová.
-stk-