Autor textu MediaGuru
V zájmu dítěte vzniká pro hlavní vysílací čas ČT1 a podle tvůrců má
ambici nabídnout nejen napínavý příběh, ale také otevřít společensky
citlivé téma ochrany dětí a fungování systému sociální péče.
Česká televize připravuje nový dramatický seriál V zájmu dítěte, který nabídne detektivně laděný pohled na ochranu nejzranitelnějších. Osmidílný projekt režiséra Pavla Soukupa vzniká podle scénáře Ondřeje Gabriela. Premiéra je plánována na jaro 2027 na kanálu ČT1.
Seriál sleduje práci sociálních pracovníků OSPOD, kteří se v jednotlivých epizodách věnují případům ohrožených dětí. Každý díl přinese samostatný příběh inspirovaný situacemi, se kterými se odborníci setkávají v praxi, a ukáže, jak složité je rozpoznat, kdy je dítě skutečně v nebezpečí. Tvůrci přitom zdůrazňují, že nejde o konkrétní kauzy, ale o obecně vystavěné příběhy.
„Zločiny nevyšetřují jen policisté. V našem seriálu pátrá po vinících tým sociálních pracovníků, kteří musí v množství anonymních podání, protichůdných svědectví i náznaků hledat důkazy téměř detektivními metodami,“ uvedla kreativní producentka Kateřina Ondřejková.
Projekt kombinuje dramatické vyprávění s výrazným vizuálním stylem, který pracuje s animací, metaforou i dětskou perspektivou. Režisér Soukup, jenž stojí za projekty jako #annaismissing nebo Metoda Markovič: Hojer, se podle svých slov nevyhýbá ani temnějším tématům. „Poprvé v Česku seriál detailně ukazuje práci OSPOD a otevírá i tabuizované případy nejmladších obětí,“ říká.
Natáčení probíhá v Praze a Ostravě, děj je však zasazen do fiktivního menšího města. Důležitou roli v projektu hraje také autenticita – scenárista Gabriel spolupracoval s odborníky z praxe, aby zachytil realitu práce se zranitelnými dětmi co nejvěrněji. „Je to nejnáročnější téma, na kterém jsem pracoval, a to jak odborně, tak emocionálně,“ doplnil.
V seriálu se objeví mimo jiné Jitka Smutná, Kristýna Boková, Ivana Chýlková, Ondřej Brousek nebo Miroslav Etzler.
# Česká televize # seriál # natáčení # ochrana # dítě
Autor textu MediaGuru
Všecnopárty se i v sobotu udržela na čele sobotního večera po 20:00
v divácké skupině starší 15 let. Následovaly další zábavní pořady
Zázraky přírody a Superlov, který se stal zároveň jedničkou ve
skupině 15–54.
Postava Hurvínka má letos sté výročí a při této příležitosti vznikla filmová verze divadelní inscenace Hurvínkova cesta do Tramtárie, která zamíří do českých kin 16. dubna. Projekt rozšiřuje dlouhodobě repertoár Divadla Spejbla a Hurvínka a cílí na rodinné publikum. Snímek vychází z představení uvedeného poprvé v roce 2003, které si i po více než dvou dekádách drží popularitu u dětského publika. Filmová adaptace byla natočena na více kamer, doplněna o dynamický střih a zvukové efekty, s cílem přiblížit divadelní titul širšímu publiku prostřednictvím kinodistribuce. Režie filmové verze se ujal Vojtěch Frič, autory původní divadelní hry jsou Denisa Kirschnerová a Martin Klásek. Stopáž filmu činí 54 minut.
Nejvyšší sledovanost v pátečním večeru měly opět Všechnopárty
v divácké skupině starší 15 let a seriál Vyprávěj, který byl
zároveň nejsledovanější v 15–54.