TV Barrandov čeká na reorganizaci, investovat ji má fond IFIS
Provozovatel televize Barrandov už Městskému soudu v Praze doručil potřebné dokumenty a čeká na souhlas s reorganizací. Jejím investorem by měla být společnost IFIS akvizice II.
Společnost IFIS akvizice II, vlastněná investičním fondem IFIS, je ochotna financovat provedení reorganizačního plánu společnosti Barrandov Televizní Studio. Provozovatel televizní skupiny Barrandov je od letošního června v insolvenčním řízení. Městskému soudu v Praze v červnu předložil reorganizační plán. Soud si ještě ale vyžádal samostatný dokument v této věci, který společnost už poskytla. O schválení reorganizačního plánu soud zatím nerozhodl. Nabídka společnosti IFIS se má uskutečnit pouze v případě, že soud reorganizaci povolí, vyplývá z uložených dokumentů v Insolvenčním rejstříku.
Reorganizační plán předpokládá poskytnutí úvěru firmou IFIS i její vstup do společnosti Barrandov Televizní Studio, a to zvýšením základního kapitálu v podobě upsání nových akcií investora – základní kapitál se má zvýšit z nuly na 5 mil. Kč. Pokud bude schválen reorganizační plán, bude to znamenat, že se IFIS stane jediným akcionářem firmy. Současní akcionáři nemají přednostní právo k účasti na plánovaném zvýšení základního kapitálu.
Majoritu ve společnosti Barrandov Televizní Studio drží společnost Empresa Media (99 %), vlastněná Janem Čermákem. Bývalému většinovému majiteli a generálnímu řediteli Jaromíru Soukupovi stále patří jedna akcie. Mezi drobnými akcionáři jsou také Matěj Forman, Petr Forman, Václav Marhoul, Státní fond kinematografie, Jan Dědeček, David Ondříček a Jan Šustera.
Jan Čermák, člen představenstva Barrandov Televizní Studio a jeho většinový majitel, v průvodním dopise soudu uvedl, že reorganizační plán byl již přijatý alespoň polovinou všech nezajištěných věřitelů, počítanou podle výše pohledávek. „Insolvenční soud by proto měl spojit s rozhodnutím o úpadku i rozhodnutí o povolení reorganizace dlužníka," dodal.
Firma provozující vysílání TV Barrandov má závazky 996 milionů Kč, které nedokáže splácet. K největším věřitelům patří společnosti Czech Digital Group (České Radiokomunikace), Gomanold nebo Knowlimits. Počet věřitelů je ale rozsáhlý, celkem jde o 90 subjektů. Mezi nimi i firmy skupiny Médea nebo samotný Jaromír Soukup.
Městský soud v Praze zahájil v červnu také insolvenční řízení se společností Media Master, která prodává reklamní čas a prostor pro TV Barrandov a Empresa Media. Media Master už předložila reorganizační plán, o kterém soud také ještě nerozhodl.
-mav-