Zápasy Česka na fotbalovém MS přinesou ČT sport i Nova. Kdy se budou vysílat?
Přímé přenosy ze skupinových zápasů české reprezentace na MS ve fotbale
nabídnou ČT sport i Nova. Vysílat se ale budou většinou mimo prime-time.
Zápasy českého týmu na mistrovství světa ve fotbale na americkém kontinentu odvysílají souběžně kanály ČT sport i Nova Action. Obě televize budou paralelně vysílat i zahajovací utkání, finále a zápas o třetí místo. Dalších 50 utkání odvysílá každá televize exkluzivně. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK.
Fotbalový šampionát se koná od 11. června do 19. července v Kanadě, ve Spojených státech a v Mexiku. Česko si účast zajistilo porážkou Dánska v baráži. Postupně se ve skupině A utká s fotbalisty Jižní Koreje, Jihoafrické republiky a Mexika.
Kvůli časovým posunům si ale budou muset diváci přivstat a přímé přenosy zápasů českého týmu budou až na zápas s Jihoafrickou republikou vysílány mimo prime-time.
Vysílací časy přímých přenosů zápasů českého týmu (ČT sport):
- pátek 12. června od 4:00: Česko - Jižní Korea
- čtvrtek 18. června od 18:00: Česko - JAR
- čtvrtek 25. června od 3:00: Česko - Mexiko
Česká televize, stejně jako před čtyřmi lety, prodala sublicenci na odvysílání poloviny zápasů konkurenční Nově. Obě televize musí všechna utkání nabídnout na volně šířených televizních kanálech, ke kterým se diváci dostanou zdarma. Česká televize je bude vysílat výhradně na programu ČT sport, skupina Nova pak zejména na kanálu Nova Action a vybraná atraktivní utkání i na hlavním kanálu Nova.
„Hlavním kanálem šampionátu bude Nova Action, která nabídne polovinu zápasů exkluzivně, zatímco druhou polovinu utkání odvysílá ČT sport. Zápasy české reprezentace budou vysílány souběžně na Nova Action i ČT sport, stejně jako zahajovací utkání, finále a zápas o třetí místo," uvedl Jakub Eichler z Novy.
ČT podle Patrika Vacka z tiskového oddělení nabídne více než polovinu nejatraktivnějších zápasů MS včetně studií, odborných analýz, pohledu významných fotbalových expertů přímo z dějiště a vstupů štábů. „Diváci se mohou těšit i na rozšířený informační servis na ČT sport Plus," doplnil.
O vysílací práva se Česká televize s Novou podělila také před čtyřmi lety při fotbalovém mistrovství světa v Kataru, které bylo bez české účasti. Zápasů tehdy na šampionátu bylo méně. Česká televize exkluzivně odvysílala 32 utkání, Nova 18 zápasů a sdíleně divákům televize nabídly 14 utkání.
# ČT sport # fotbal # přímý přenos # Nova Action # česká reprezentace # MS fotbal 2026 # česká repre
Autor textu MediaGuru
Autor textu ČTK
Mohlo by vás zajímat
Všechnopárty potvrzuje vedení v pátek večer, poté komedie
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 zůstává
v divácké skupině starší 15 let Všechnopárty. Následovala komedie
Marečku, podejte mi pero!, která měla zároveň nejvyšší sledovanost
v 15–54.
Petr Čech a BC21 uvádějí platformu Glow21 pro rozvoj leadershipu
Glow21je společným dílem Petra Čecha a jeho zastupující agentury The
Playbook House, českých expertů na leadership a firemní rozvoj Luboše
Kastnera a Jiřího Panušky, kteří stojí za manažerskou
společností BC21.
Důvěra v média souvisí s kvalitou právního státu, ukazuje mezinárodní studie
Důvěra lidí v novináře není podle nové studie publikované v Journal of
Law and Economics dána pouze kvalitou médií, ale zásadně ji ovlivňuje
také fungování právního státu. Výzkum, na němž se podílel i ekonom
Niclas Berggren z VŠE, ukazuje, že silnější instituce a vymahatelnost
práva souvisejí s vyšší mírou důvěry v média.